Kontakt: tel: 797-248-548 / email: sklep@my-deco.pl

Kontakt

tel: 797-248-548
sklep@my-deco.pl

Stół wigilijny – ozdoby i dekoracje świąteczne na stół stołu wigilijnego.

Wigilia – jeden z najważniejszych dni w całym roku kalendarzowym. Dekoracja stołu świątecznego jest więc jednym z najważniejszych etapów przygotowań do świętowania.

Wieczerza wigilijna sprawia, że w tym magicznym dniu, każdy z nas się zatrzymuje. Nie ma gonitwy, braku czasu. Wtedy świat się zatrzymuje. Każdy z nas siada z bliskimi przy jednym stole, aby cieszyć się właśnie tą drugą osobą.

Jest to czas wspólnego świętowania i pielęgnacji naszych tradycji.

Tym, co sprawi między innymi, że wigilia będzie odświętna i wyjątkowa jest dekoracja stołu na boże narodzenie. Podpowiadamy, jak go nakryć, by podkreślał uroczystą chwilę rodzinnego spotkania.

Dekoracja stołu wigilijnego ma szczególe znaczenie.

Związane są z nim najpiękniejsze tradycje i symbole. To właśnie w ten szczególny dzień, podawane są tradycyjne potrawy. Wkładamy również sianko pod obrus – symbol ubóstwa, w jakim narodził się Jezus.

Ważną tradycją jest również puste miejsca dla niespodziewanego gościa. Nie może zabraknąć honorowego miejsce dla opłatka. Symbol pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem.

Dlatego warto zadbać o odświętne przystrojenie stołu i stworzenie świątecznej oprawy w postaci uroczystego nakrycia i dekoracji stołu wigilijnego.

Dekoracja na stół świąteczny to wstęp do świątecznej uczty, niech będzie szczególna, apetyczna i klimatyczna.

Zanim przystąpimy do dekoracji stołu wigilijnego należy przejrzeć zastawę stołowa, jaką posiadamy. Jeśli nie mamy jednakowych naczyń dla wszystkich naszych gości , możemy łączyć ze sobą komplety zastawy.

Porcelana i sztućce, jakie położymy na stole mają podkreślać wyjątkowość tej chwili.

Najważniejszą częścią stołu na Wigilię i jego podstawą jest elegancki biały obrus. Dopełnieniem może być bieżnik w świąteczny wzór.

Serwetki, najlepiej materiałowe, warto ładnie złożyć. Możemy ułożyć je na kształt choinki lub po prostu związać ozdobną wstążką. W środek wiązania wstążki dla przyozdobienia warto włożyć gałązkę świerku i położyć plaster suszonej pomarańczy. Stworzy nam to elegancką kompozycję.

Idealnym i jakże dekoracyjnym pomysłem są obręcze na serwetki w świątecznych kształtach. Obręcze nie potrzebują dodatkowego strojenia, ponieważ są dekoracją samą w sobie.


Nadadzą wyjątkowej ozdoby każdego miejsca przy stole.

Pod spód białego obrusu warto podłożyć specjalny podkład, który ma za zadanie chronić stół przed zalaniem.

Szkło pięknie załamuje i odbija światło , dlatego powinno być nieodzownym elementem na naszym stole. Sprawdzi się w roli naczyń na napoje lub świecznikach. Jakże pięknie będzie odbijać się światełko z lampek na choince lub zapalonych świeć na stole.

Rola światła w tworzeniu atmosfery wnętrza jest nie do przecenienia.

To właśnie świece idealnie tworzą klimat przytulnego i ciepłego miejsca. Miejsca, gdzie człowiek ma ochotę spod koca z kubkiem ciepłej herbaty wpatrywać się w padający za oknem śnieg.

To właśnie migający ogień daje nam poczucie ciepła i beztroski.

Świecę w pięknych kryształowych słojach będą również same w sobie wyjątkową ozdobą naszego stołu wigilijnego.


Cienkie, podłużne świece to już klasyka gatunku – można spotkać je w każdym domu. Klasyczne świece świąteczne dodadzą jadalni szyku.

Hitem wnętrzarskim ostatniego czasu są świece zatopione w efektownych słoiczkach. Kompozycje zapachowe bazują na naturalnych olejkach eterycznych, które w trakcie stapiania się wosku są stopniowo uwalniane i w ten sposób roznoszą zapach po całym mieszkaniu. W czasie około bożonarodzeniowym możemy spotkać niezwykle ciekawe zapachy jak: piernikowy ludek, zapach świąt czy świąteczne drzewko.

Idealnym rodzajem świecy świątecznej, a zarazem niezwykle modnym i na czasie na tą szczególną wieczerzę będą świece sojowe z drewnianym knotem.

W dekoracji stołu na boże narodzenie modne są naturalne ozdoby świąteczne. Stoiki świąteczne powinny wykonane być głównie z żywych gałązek igliwia. Należy pamiętać, aby dekoracja była udana i spójna. Dodatki, których użyjemy, powinny do siebie pasować. Powinny łączyć je kolor ,materiał lub wzór. Całość dekoracji stołu wigilijnego powinna być spójna kolorystycznie.

W dekoracji stołu na boże narodzenie modne są naturalne ozdoby świąteczne. Stoiki świąteczne powinny wykonane być głównie z żywych gałązek igliwia. Należy pamiętać, aby dekoracja była udana i spójna. Dodatki, których użyjemy, powinny do siebie pasować. Powinny łączyć je kolor ,materiał lub wzór. Całość dekoracji stołu wigilijnego powinna być spójna kolorystycznie.

Dekoracja stołu wigilijnego nie musi nadwyrężyć Twojego budżetu domowego. Idealnie sprawdzą się gałęzie wszelakiego igliwia, jak i drzew liściastych z lasu bądź ogródka. Dobrym towarzystwem będą szyszki czy jabłka. Aby nadać im wyjątkowego charakteru, można pomalować je farbą w spreju lub pozostawić w naturalnych kolorach. Ważne jest to, aby wszystko odbywało się w kolorach adekwatnych do użytego przez nas w dekoracji stołu wigilijnego. Świąteczny stroik na stół przygotowany własnoręcznie jest zawsze mile doceniany.