Kontakt: tel: 797-248-548 / email: sklep@my-deco.pl

Kontakt

tel: 797-248-548
sklep@my-deco.pl

Sprawdź jakie dekoracje komunijne będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie? Jakie obecnie motywy królują na rynku dekoracji komunijnych?

Sezon komunijny właśnie się rozpoczyna. W Polsce i wielu innych krajach tysiące chłopców i dziewczynek przystąpi do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Dla chrześcijan jest to niezwykle ważna uroczystość, dlatego też warto zadbać o odpowiednią oprawę. Dobrze dobrane dekoracje sali czy kościoła sprawią, iż każde dziecko poczuje się w tym dniu wyjątkowo i nie zapomni go przez długi czas.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to niezwykle ważne wydarzenie w życiu chrześcijanina i jego najbliższych. Na ten niezwykły dzień czekają nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, dziadkowie, chrzestni i krewni. Z tego też powodu dobrze jest podkreślić jego wyjątkowy charakter za pomocą odpowiednich ozdób i dodatków.
Zaproszenia, strój, świece to chętnie kupowane produkty, które przydadzą się każdemu. Użytecznymi dodatkami są również ozdoby tortu czy podziękowania dla gości komunijnych, czy rodziców chrzestnych. Dekoracje kościoła czy sali pozwolą całkowicie odmienić wygląd dowolnego wnętrza, nadając mu niezwykłego charakteru.

Jak przystroić kościół na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej?

Komunia Święta to wyjątkowa chwila. Warto więc pamiętać by dekoracje komunijne nie były zbyt przytłaczające. Nie powinny one odciągać uwagi od samego sakramentu i znaczenia chwili, a także do dzieci. Najlepiej, jeśli są spójne z wnętrzem kościoła i sali.
Przy dekoracji kościoła warto pamiętać, że najważniejszy jest ołtarz. Mimo wszystko delikatne dekoracje ławek, wejścia czy samego otoczenia Kościoła. Warto by dekoracje były delikatne i utrzymane w podobnej stylistyce.
Ołtarz to miejsce, na którym skupi się cała uroczystość. Musi więc wyglądać wyjątkowo i elegancki. Warto więc zadbać o odpowiednie bukiety i wiązanki kwiatowe.

Obręcze z napisem “Pierwsza Komunia Święta IHS”

Jakie kwiaty na Komunię?

Najczęstszym kolorem, po który sięgamy przy dekorowaniu kościoła to biały. To symbol niewinności i czystości. Zdecydowanie najczęstszym wyborem w przypadku Komunii Świętej będzie postawienie na klasykę, a więc margerytki, stokrotki i rumianek. Na liście „komunijnych” kwiatów są także niezapominajki, bratki, chabry, bzy, fiołki, konwalie czy frezje. Na szczęście komunie odbywają się w miesiącach, kiedy nietrudno o sezonowe kwiaty. Z kwiatów można też upleść wianki, które staną się dekoracją świec.

Poza bukietami i wiązankami kwiatowymi warto pomyśleć o innych ozdobach. Polecamy dekoracje kościelne ze styroduru, sklejki lub białego HDF. Najbardziej powszechne są takie o wyglądzie hostii bądź napis IHS. Elegancki grawer w kolorze złota dodaje mu wyjątkowej elegancji. Jednak dla osób stawiających na bardziej rustykalny styl świetnie sprawdzą się napisy drewniane. Poza ołtarzem warto odpowiednio przystroić ławki. Tu najlepiej sprawdzą się kokardy, np. satynowe czy tiulowe. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem będzie kolor biały. Ozdobione delikatnymi kwiatami, gałązkami lub małymi hostiami dodadzą wyjątkowego charakteru całej świątyni. Taka wycinanym przy użyciu lasera dekoracja to bardzo gustowna i ciekawa ozdoba. Można ubrać nią także wejście, bramę kościelną czy zawiesić we wnętrzu, podkreślając klimat uroczystości.

Białe kwiaty stokrotki i rumianki jako dekoracja Kościoła
Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć jakie piękne dekoracje mamy w sklepie My-Deco.pl

Ostatnimi czasy trendem w dekoracjach jest elegancki biały dywan wykonany z wysokiej jakości materiału. Fantastycznie sprawdzi się podczas tak odświętnej uroczystości, jak Pierwsza Komunia. Taka dekoracja doda Kościołowi bardziej ciepłego charakteru, ale i elegancji.

Aranżacja przy użyciu serc

Serce symbolizuje miłość i wiarę dzieci. To najczęściej używane dekoracje komunijne. Mogą być umieszczane w białych ażurowych doniczkach z kwiatami lub zawisnąć na zielonej dekoracji. Serca mogą być wykonane ze styroduru lub sklejki. Mogą być w kilku rozmiarach. W naszej ofercie można znaleźć serca spersonalizowane imieniem dziecka. Wybierając rozmiar, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak dużo posiadamy miejsca na stworzenie aranżacji i jak duży jest Kościół oraz z ilu elementów ma się składać aranżacja. Serca z imionami podkreślą podniosłość chwili i będą piękną pamiątką dla dzieci.

Czasami wśród serc z imionami dzieci, dodatkowo umieszczane jest jedno większe z napisem “Nasze serca dla Jezusa” lub “Jezu ufam Tobie”

Dekoracja z barankami / owieczkami

Ozdoba w kształcie baranka lub owieczki nawiązuje do biblijnego określenia Jezusa jako Pasterza. Umieszczenie w Kościele kawałka trawnika, a następnie uzupełnienie go o styropianowe lub drewniane baranków robi spore wrażenie na wszystkich uczestnikach Eucharystii.

Aranżacja z gołębiami styropianowymi

Gołąbek nieodzownie kojarzy się z duchem świętym, który wstępuje w trakcie sakrament komunii świętej. Jeśli dodatkowo połączymy taką dekorację z hostią w środku, do której podążają gołąbki, zyskamy bardzo kreatywną ozdobę.

Baranek ze styroduru

Taki trawnik może być sztuczny. Można także użyć prawdziwego z wcześniej zasianej na odpowiednim podłożu trawy, żyta albo chrobotka. W tej aranżacji naklejenie na ozdoby imion dzieci przystępujących po raz pierwszy do Sakramentu jest szczególnie wskazane. Baranki mogą być skierowane w różne strony, np. Tak jak usadzone będą dzieci.

Baranek z białego HSD z grawerem imienia dziecka

Aniołki na pierwszym planie

Kolejnym modnym trendem są aniołki. Aniołki mogą być umieszczone w doniczkach, mogą zawisnąć z boku ołtarza lub stać bezpośrednio przed nim. Najmodniejszym ostatnimi latami jest wzór aniołków trzymających serduszka. Symbolizuje on serca dzieci przystępujących do sakramentu Komunii Świętej. Aniołki mogą być w postaci dziewczynki lub chłopca. Dodatkowo personalizacja imieniem dzieci uczestniczących w eucharystii zrobi wrażenie na wszystkich gościach.

Aranżacja ryby i sieć


Popularnością cieszy się również dekoracja zawieszonej sieci rybackiej, na której znajdują się ryby z imionami dzieci. To nawiązanie do słów Jezusa, które skierował do Szymona “odtąd ludzi będziesz łowił” wciąż jest używane w dekoracji kościołów. Jeśli dodatkowo pokusimy się o zbicie z paru desek atrapy łodzi, sprawimy, że nie tylko dzieci będą oczarowane.