fbpx
tel: +48 797-248-548
E-mail: sklep@my-deco.pl
42-100 Kłobuck, ul. Targowa 5
Pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Zastanawiasz się, kiedy wypada to święto? Co podarować w Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2023 roku? Podpowiadamy najciekawsze pomysły na prezenty zrobione własnoręcznie, ale i sprawdzone, które możesz znaleźć w naszej ofercie.

Święto dziadków co roku świętujemy w drugiej połowie stycznia. 21 i 22 stycznia świętujemy dni, o których nikt nie może zapominać. Celebrowanie tego święta uczy najmłodszych szacunku do starszych, do rodziny. Jest też dobrym pretekstem do odkrywania z dziećmi historii i własnej tożsamości. Historia święta babci i dziadka nie jest wbrew pozorom długa. Nasi seniorzy nie zawsze mieli okazję świętować ten wyjątkowy dzień. Tym bardziej należy się przygotować i w wyjątkowy sposób uczcić te dni.

Spis treści:

1 Historia Dnia Babci i Dziadka. Skąd się wzięło to święto

2 Pomysły na samodzielnie wykonane upominki

3 Prezenty dla Babć i Dziadków

 

Kiedy dzień babci i dziadka? Skąd pomysł na obchodzenie tego święta?

Święto Babci i Dzień Dziadka w każdym kraju wygląda inaczej i wypada w inny dzień. W Polsce narodził się w Poznaniu w 1964 roku, w tygodniku „Kobieta i Życie”. Jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej, która miała wstąpić 21 stycznia 1965 roku. W teatrze redakcja „Ekspresu Poznańskiego” wręczyła jej tort i kwiaty. Z powodu sędziwego wieku aktorki i aplauzu polskiego społeczeństwa w ten sposób wspólnie stanowili nowe święta – Dzień Babci.

Nieco później zrodził się również Dzień dziadka, aby również oni mogli świętować swoje święto. Zaczęło się to dopiero w latach siedemdziesiątych, a datę ustalono w wyniku konkursu Telewizji Polskiej. Co ciekawe pierwszą datą miał być 30 maja – urodziny Mieczysława Fogga. Data ta nie przyjęła się i dlatego aktualnie świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka zaraz po sobie.
Warto pamiętać, że w innych krajach święto to wypada w innym terminie. We Francji babcie świętują w pierwszą niedzielę marca, dziadkowie w pierwszą niedzielę października. We Włoszech Dzień Babci i Dziadka wypada 2 października. W Ameryce i Kanadzie dziadkowie również świętują wspólnie. Dzień Dziadków jest tam ruchowy i wpada w pierwszą niedzielę po święcie pracy.

W innych krajach święto to obchodzone jest w jednym dniu lub rodziny skupiają się wyłącznie na babciach. W Polsce jednak doceniamy i babcię, i dziadka! Ich święto doczekało się wzmianek w kalendarzach. W końcu jednak posługują oni na to wyjątkowe celebrowanie.

Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

Dzień Babci to doskonała okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, powspominać dawne czasy.

Dla dzieciaków opowieści o tym, jak ich rodzice sami byli dziećmi to fantastyczna sprawa! Czasem i sami rodzice mogą sobie przypomnieć, jakie to błędy popełniali w dzieciństwie i zweryfikować je z zachowaniem swoich pociech.Samodzielnie wykonany prezent dla Dziadków to niezwykła pamiątka. Każda Babcia i każdy Dziadek ucieszy się i wzruszy z takiego upominku. Inspiracji jest mnóstwo. Można dopasować prezent do wieku i możliwości manualnych dziecka.
Najpopularniejsza jest oczywiście laurka. Kolorowa kartka z rysunkiem i życzeniami zawsze sprawia, że w oku seniorów pojawia się łezka. Taką laurkę można wykonać kredkami, dokleić elementy z papieru kolorowego lub bibuły. Rodzice wspólnie z dziećmi mogą wypisać na nich życzenia dla babci i dziadka.


Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

*

Sprawiliście, że moje dzieciństwo było kolorowe i szczęśliwe. Dziękuję za wszystko i przesyłam najszczersze życzenia zdrowia, miłości, pomyślności oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.

*

Sprawiliście, że moje dzieciństwo było kolorowe i szczęśliwe. Dziękuję za wszystko i przesyłam najszczersze życzenia zdrowia, miłości, pomyślności oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.

* Kochana Babciu, jesteś promieniem słońca w pochmurny dzień. W dniu twojego święta życzę Ci dużo zdrowia, miłości, braku trosk, oraz aby każdy dzień przynosił Ci uśmiech i radość.

*

Kochany Dziadku, z okazji Twojego Święta, życzymy Ci wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

*

Drogi Dziadku! Bardzo cieszę się, że jesteś częścią mojego życia i jestem wdzięczny za wszystko, czego mnie nauczyłeś. Przesyłam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i zadowolenia oraz mam nadzieję, że Twój dzień będzie tak fantastyczny, jak Ty sam!Wspólnie z dzieckiem można przygotować również bardziej kreatywny pomysł na prezent dla babci lub dziadka.
Mogą to być:

– Kwiatki wycinanki.

– Kwiatki z bibuły.

– Papierowe lub materiałowe tulipany.

– Trójwymiarowe plakaty.

– Naszyjnik z koralików

– Figurka lub serce z masy solnej
Można pokusić się o kulinarne upominki typu babeczki, ciastka czy nawet tory. Udekorowany własnoręcznie przez dziecko w serduszka lub kwiatki zachwyci każdego.

Pomysły na prezenty dla Babć i Dziadków

Z wiekiem, gdy własnoręczne laurki przestają być adekwatnymi upominkami, wiele osób zaczyna mieć problem ze znalezieniem idealnego prezentu. Stawianie na jednakowe rozwiązania co roku może powodować, że upominki przestaną spełniać swoją funkcję.

Kto inny kocha tak bezwarunkowo, jak Dziadkowie? To oni rozpieszczają nasze dzieciaki. Dają im miłość, wsparcie i oczywiście domowej roboty ciasto. Właśnie dlatego prezent na Dzień Babci i Dziadka powinien być wyjątkowy. Nasze pomysły na prezenty sprawią, że poczują się naprawdę kochani.

Ciekawy i przydatny prezent nie musi być wcale drogi. Ważne by przypadł do gustu dziadkom i przypominał im, że wnuki bardzo je kochają.
Wiadomo, że babcia piecze najlepsze ciasta. Dziadek ściska najmocniej. A herbata czy kako jest najpyszniejsze w domu dziadków. Dlatego kubek z nadrukiem zawsze jest sprawdzonym prezentem. Wybór jest naprawdę spory. Od kubków z napisem Najlepsza Babcia czy Najfajniejszy Dziadek, po takie z innym oryginalnym napisem. Babcia rządzi albo może Dziadek na etacie? Różne kolory i wzory. Nasze kubki znajdziecie w kolorowych opakowaniach i w ciekawych zestawach, np. Z aromatyczną herbatą czy brelokiem. Kubek dla babci i dziadka zawsze jest trafiony.

Mogą być wykonane z ceramiki, porcelany, a nawet ze szkła. Pojemne i wyposażone w wygodne ucho pozwolą delektować się ulubioną herbatą i kawą każdego dnia.

Twoja babcia lub dziadek to mistrzowie kuchni? Piekąc pyszne ciasto czy lepiąc pierogi z truskawkami, mogą ubrać się w nasze fartuchy, W ofercie znajdziecie fartuszki dla babci, ale i dla dziadka. Zabawny nadruk sprawi, że z uśmiechem ruszą do swoich kulinarnych wyczynów. Taki fartuch dla babci znajdziecie u nas w kilku wzorach. Dla szefa kuchni — dziadka też mamy przygotowaną propozycję.

Wśród pomysłów dla babci i dziadka zawsze sprawdzone są poduszki. Nie mogą to być jednak zwykłe „jaśki”. Poduszki dla dziadka i babci znajdziecie w różnych wzorach i kolorach. Sprawią radość naszym dziadkom i wywołają uśmiech na twarzy. Ułożone na kanapie czy łóżku będą przypominać im, że ktoś ciepło o nich myśli. Taka poduszka na Dzień Babci i Dziadka przyda się również podczas popołudniowej drzemki.
Mamy też kilka propozycji bardziej spersonalizowanych. Znajdziecie u nas drzewka dla babci i dziadka z podziękowaniem za ich miłość, wsparcie, dzieciństwo, które nam ofiarowali.

 

 

Drzewko dla babci jest dostępne w kilku kolorach i rozmiarach. To wyjątkowy podarunek, który wzruszy każdą babcię i dziadka. Z dumą stanie na komodzie lub półce, by cieszyć oko przez cały rok i przypominać im jak bardzo są kochani.

Drewniany zegar z grawerem to bardzo praktyczny i pomysłowy prezent dla babci i dziadka. Dostępny w kilku kolorach i wzorach. Po mieszeniu imion wnuków na pewno będzie wisiał na ścianie odliczając czas do następnego spotkania z wnukami.

Personalizowany kalendarz to idealny upominek na Dzień Babci i dziadka, a także pod choinkę.

Indywidualnie wykonany będzie przypominał o ważnych wydarzeniach. Większość modeli posiada też miejsce na wspólne zdjęcia dziadków z wnukami.

Oryginalna ramka na zdjęcia na Dzień Babci i Dziadka 2023 to zawsze sprawdzony pomysł. Ramki mogą być różnej wielkości, mieć różne wzory i koloru. Na niektórych widnieją hasła: „Wspólnie tworzymy wspomnienia, które serce zachowa na zawsze”, Wnuki, czy życzenia dla babci i dziadka.
Wraz ze zdjęciem stworzą wyjątkowy i niepowtarzany prezent. Przywołają wspomnienia i radość chwil. Dla większych rodziny przygotowaliśmy również ofertę na więcej niż jedno/dwa zdjęcia.
Znajdziecie u nas ramki w kształcie serduszek z napisem Wnuki. Można dobrać ramkę odpowiednią do ilości wnuków, które posiadają nasi dziadkowie. Podobnie jak z multi ramą na 12 zdjęć. Może pomieścić aż 12 zdjęć wnuków lub po jednym zdjęciu z każdego miesiąca pierwszego roku wnuka.

Dziadkowie uwielbiają swoje pociechy. Zawsze ucieszy ich prezent z grawerem imion każdego wnuka.  Takich pomysłów znajdziecie u nas mnóstwo: od ramek z drzewem, po metryczki, czyli ramki z danymi dziecka. Mogą one mieć wygrawerowane sentencje czy życzenia dla babci.

Dla bardziej wymagających w naszej ofercie znajdziecie prawdziwe drzewo genealogiczne. Są stworzone według indywidualnego projektu. Zachwycą dziadka i babcię, ale i całą rodzinę. Pokazują w końcu niezwykłą historię waszej rodziny i jej korzenie.

Czas szybko biegnie. Dla dziadków, którzy odeszli i nie ma ich już z nami, także przygotowaliśmy propozycję. Dla babci i dziadka, których już nie ma, można zakupić statuetkę na grób. Z wierszem lub sentencją pokaże, że wciąż o nich pamiętamy i tęsknimy.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak produktów w koszyku.

Continue Shopping