Kontakt: tel: 797-248-548 / email: sklep@my-deco.pl

Kontakt

tel: 797-248-548
sklep@my-deco.pl

Planujesz ślub? A może właśnie szukasz pomysłu na dekorację sali na ślub i wesele?

Przedstawiamy krótki poradnik jak przygotować się do tego wydarzenia.

Dekoracja sali weselnej spędza sen z powiek nie jednej Parze Młodej. Pomimo iż trendem stało się przekazywanie tej kwestii profesjonalnym firmom, wiele par, często z powodu ograniczonego budżetu, decyduje się podołać temu wyzwaniu. Jednak niezależnie od tego, czy oddamy się w ręce profesjonalnym firmom, czy sami będziemy tworzyć wymarzoną scenerię najważniejszego dnia w naszym życiu, musimy pamiętać o kilku istotnych w tej kwestii rzeczach.

Jeśli decydujemy się na usługi profesjonalnych dekoratorów, florystów czy stylistów należy dokładnie przemyśleć ich wybór. Nie warto wybierać pod wpływem emocji, a tym bardziej pierwszej oferty. Należałoby zapoznać się z rynkiem, propozycjami a przede wszystkim opiniami innych. Być może ktoś z naszych znajomych korzystał z podobnych usług albo sami byliśmy na świetnym weselu i do dziś jesteśmy pod wrażeniem wystroju sali. Warto w takiej sytuacji dopytać Młodych, u których gościliśmy i ewentualnie poprosić o kontakt do firmy, z której usług korzystali.

Innym sposobem jest z korzystanie ze specjalnych platform ślubnych lub grup tematycznych na Facebooku poświęconym ślubom, weselom i dekoracjom. Świeżo upieczone Pary Młode, chętnie dzielą się doświadczeniem.

Ważnym punktem jest odwiedzenie miejsca, w którym chcielibyśmy mieć naszą uroczystość. Warto zapoznać się z jej atutami i wadami. Styl dekoracji musi współgrać z wystrojem Sali. Warto więc na początku poznać ograniczenia oraz możliwości danego miejsca, bo do sali pałacowej niekoniecznie będzie pasować dekoracja w stylu polnym czy folkowym i odwrotnie – do sali w stylu ludowym czy rustykalnym nie będzie pasować wystrój glamour.

Ustalcie swój budżet. Niestety, tego typu uroczystości pochłaniają nie tylko mnóstwo energii, ale przede wszystkim nakładów finansowych. Dlatego warto przemyśleć, czego potrzebujemy i co dokładnie kupić. Warto znać swoje możliwości finansowe.

A tutaj TIPY na oszczędne atrakcje na wesele według Izabeli Janachowskiej:

Akcesoria i dekoracje ślubne znajdziecie tutaj 👇

Sklep Ze Wszystkim Co Piękne Na Ślub

Kiedy sprecyzujemy już swój budżet i oczekiwania, będziemy mogli skupić się na wyszukiwaniu dekoracji w konkretnej firmie. Pamiętajmy, że takie firmy oferują zniżki i wysokie rabaty przy kompleksowych zamówieniach. Zawsze warto zapytać o upust lub śledzić profile i strony firm zajmujących się dekoracjami w poszukiwaniu rabatów i promocji.

Wbrew pozorom to bardzo ważny element. To tutaj spędzacie sporo czasu, tutaj spożywacie wraz z gośćmi posiłki i tutaj najczęściej fotograf robi Wam zdjęcia. Dodatkowo jest to pierwsza dekoracja na której skupia się uwaga gości. Warto w nią zainwestować!

Dekoracji nie może być też za dużo, wówczas zabierają cenne miejsce i uniemożliwiają swobodne ruchy gości. Jeśli zdecydowaliście się na usadzenie gości według list, świetnie sprawdzą się nie tylko winietki z ich imionami, ale i numerki stołów by nie trudno było odszukać swoje miejsce.

Winietki

Kiedy zdecydujemy się na konkretny motyw przewodni, warto zastanowić się nad kwiatami. Nie powinno, a nawet nie może ich zabraknąć na naszej uroczystości. Może być ich mnóstwo, ale czasem wystarczy nawet drobny akcent, by odmienić miejsce. Tę kwestię radzimy jednak powierzyć specjalistom. Pomogą nam dobrać kwiaty do naszych upodobań i budżetu, ale też do pory. Pamiętajmy, że chociaż o róże nietrudno cały rok, to o zdobycie kwiatów sezonowych może być dużym wyzwaniem.

Centralnym punktem sali jest zawsze stół Pary Młodej. Oprócz wyjątkowej kompozycji kwiatowej, świetnie komponują się tam też napisy ozdobne Mąż & Żona albo Państwo Kowalscy.

Różnie ważne jest wasze tło, czyli ścianka. Często sale weselne dysponują gotowymi ściankami, są też profesjonalne firmy które wypożyczają mobilne ściany. Można też pokusić się o samodzielne przygotowanie takiej dekoracji. W Internecie jest mnóstwo pomysłów i filmów instruktażowych jak własnymi siłami zmontować ściankę według własnych inspiracji. A ile przy tym zabawy i wspólnego spędzania czasu! ?

Do tak przygotowanych ścianek świetnie sprawdzają się koła z imionami lub z napisami. Mogą mieć różne kolory, rozmiary i kształty np. serca.

Dajcie znać w komentarzach czy się Wam podobało, z czym się nie zgadzacie, albo jakie Wy macie doświadczenie w tym temacie. Obiecujemy kolejną część.